خانه / امریه / شرایط لازم برای گرفتن امریه

شرایط لازم برای گرفتن امریه

این مقاله بنا به درخواست بازدیدکنندگان در رابطه با شرایط لازم برای گرفتن امریه نوشته شده است
موارد ذکر شده توسط فردی نگاشته شده است که توانسته بعد از دودنگی های زیاد امریه بگیرد.ممکن است روش های مشابه هم در این مورد جوابگو باشد.

1-  مرتب به ادارات و سازمان های مرتبط با تخصص تان سر بزنید. به طور معمول آن ها روی خوش نشان نمی دهند ( توصیه می کنم اگر مقدور است در این زمینه با مدیران کل و رؤسای سازمان ها صحبت کنید و کمتر به کارمندان مراجعه نمایید چون آن ها به هر دلیلی که هست ردتان می کنند).

2-  به طور معمول با یک بار مراجعه چیزی دستگیرتان نمی شود و باید پافشاری کنید. بهتر است ابتدا به ارگانهای دولتی شهرستان و استان خودتان مراجعه کنید. با چند بار سرکشی از ادارات استان، اگر جوابی هم نگیرید، یک چیزهایی دستگیرتان می شود.

3-  اگر در شهرستان و استان موفق نشدید، بهتر است از سازمان ها و وزارتخانه ها در پایتخت اقدام نمایید. و از طریق ملاقات حضوری یا نامه نگاری با رؤسا، وزرا و نمایندگان مجلس خواسته خود را دنبال کنید.

4-  از زمانی که فارغ تحصیل می شوید، چند ماه وقت دارید که خود را به نظام وظیفه معرفی کنید. در این بازه باید تمام کارای مربوط به امریه را انجام دهید. پس تا زمانی که از یک سازمان جواب مثبت واسه امریه نگرفته اید، دفترچه پست نکنید(البته می توانید دفترچه را گرفته، مطالعه کرده و کارای معاینه و مقدمات را تکمیل کنید ولی ثبت نهایی در پلیس+10 نکنید).

نکته: سعی کنید از هر کسی که قبلاً از طرح نظام (امریه) استفاده کرده، کمک و راهنمایی بگیرید.

5-  چنانکه با یک وزارتخانه یا سازمان مکاتبه کردید، حداقل یک ماه طول میکشد تا جواب بدهند.

6-  اگر جواب مثبت گرفتید، فکر نکنید همه چیز تمامه بلکه تازه شروع شده.

اینجاست که یک سری مدارک از شما می­خواهند که از آن جمله برگ سبز آماده به خدمت است. ممکن است از چند جا جواب مثبت داده باشند که در آن صورت خودتان باید با توجه شرایط آنها و علاقه خودتان یکی را انتخاب کنید.

7-  بعد از اینکه شما را قبول کردند، می گویند که باید اعزامی ماه خاصی باشید بنابراین زمانی اطلاعات خود را ثبت کنید که احتمال افتادنتان در آن ماه بیشتر باشد هرچند در این قسمت هیچی قابل پیش بینی نیست.

مثلاً اگر باید برج 6 باشید از اواخر خرداد به بعد باید ثبت کنید.

8-  به هر حال در صورتی که از بد شانسی در ماه مورد نظر نیفتادید، اگر اختلاف 2 ماه باشه قابل تمدید یا تعجیله اما اگر بیش از 2 ماه باشه کار خیلی خیلی سخت میشه ( ولی غیر ممکن نمیشه) اگر بد شانسی آوردید و تمدید نشد باید از هر راهی که فکر می کنید اقدام کنید. مثلاً واسطه کردن نماینده مجلس…

9-  بعد از اینکه تاریخ اعزام درست بود یا درست شد، باید در ارگان مورد نظر (ارتش، سپاه یا نیروی انتظامی) بیافتید. هر سازمان سربازان امریه خود را از ارگان نظامی خاصی می گیرد. مثلاً آموزش و پرورش از سپاه و شرکت نفت از ارتش سرباز می گیرد. بنابراین در صورتی که در ارگان مرتبط با سازمان خود نیفتادید، باید پیگیری کرده و اصلاح نمایید وگر نه امریه باطل می شود. اصلاً شاید سازمان برای شما درخواست امریه نفرستاده باشد.

10-  اگر امریه جور شد و دوره آموزش نظامی در ارگان مورد نظر هم افتادید باز هم 100% کار امریه شما قطعی نشده و متأسفانه باید تا پایان دوره آموزشی منتظر باشید. چنانکه موقع تقسیم امریه شما کنسل شده بود و به جای اداره مورد نظر در یک پادگان نظامی افتاده بودید. باید پیگیری کنید تا دلیل آن معلوم شود. در تقسیم اشتباه زیاد رخ میدهد. بنابراین در این صورت راحت درست میشه. حتی اگر عمداً کنسل کرده باشند باید پیگیری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط لازم برای گرفتن امریه میتوانید از طرق شماره تماس های مرکز با کارشناسان مرکز مشاوره سبزتدریس در ارتباط باشید

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

شرایط استخدام سرباز معلم 96

شرایط استخدام سرباز معلم 96

شرایط استخدام سرباز معلم 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره شرایط استخدام سرباز معلم 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...