خانه / کنکور و مدارس / تفاوت میان دانشگاه روزانه ، شبانه و پیام نور

تفاوت میان دانشگاه روزانه ، شبانه و پیام نور

تفاوت میان دانشگاه روزانه ، شبانه و پیام نور

دوره هاي روزانه ي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، نوبت دوم (شبانه) حضوري دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي، مراکز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش ، مؤسسات آموزش عالي غير انتفاعي و دانشگاه پيام نور زير نظر وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري مي باشد و مدرک آنها معتبر است . منتها مدرک فارغ التحصيلان با توجه به تحصيل در هر دانشگاه با آرم و نشان همان دانشگاه مشخص مي شود .

ساعات تشکيل کلاسها در دوره هاي شبانه و پيام نور نيز متفاوت با ساير دانشگاهاست. کلاس هاي دوره هاي شبانه معمولا بعد از ظهرها و کلاس هاي دانشگاه پيام نور معمولا روزهاي آخر هفته است. در دوره هاي شبانه ، نيمه حضوري ، مؤسسات آموزش عالي غير انتفاعي و دانشگاه پيام نور از دانشجو شهريه دريافت مي شود.

دانشگاه پيام نور به دو طريق دانشجو مي پذيرد : از طريق آزمون سراسري و يا بدون کنکور که به صورت جذب دانش پذير است. در اين صورت داوطلبان داراي شرايط، بعد از ثبت نام موظف به گذراندن واحدهايي از سوي دانشگاه تعيين شده و مرتبط با رشته انتخابي شان هست، مي باشند که در صورت قبولي و داشتن شرايط به عنوان دانشجو پذيرفته مي شوند.

منبع،مشاوره رشد

براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با مشاوران مرکز سبزتماس حاصل فرماييد
9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...