خانه / کنکور و مدارس / آشنایی با گرایش مهندسی نرم افزار

آشنایی با گرایش مهندسی نرم افزار

آشنایی با گرایش مهندسی نرم افزار

برای معرفی کامل تمامی رشته ها به بخش معرفی رشته های دانشگاهی وارد شوید

این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند تفاوت این دو گرایش در ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایشمهندسی نرم افزاربا ضریب 2 اعمال می‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب 3 منظور می‌شود. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی‌های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند، دانشجو می‌تواند توانایی‌های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

طراحی و پیاده سازی پایگاه داده‌‌ها

با توجه به آنچه که یک کارشناس مهندسی نرم افزار در طول تحصیل فرا می‌گیرد، یککارشناس ارشد قدرت طراحی و پیاده سازی پایگاه‌های داده پیچیده‌تر و دقیق‌تر با حداقل خطا و همرنگ‌تر با سیستم‌های روز دنیا را دارا خواهد شد.

مهندسی نرم افزار پیشرفته

به خودی خود مقوله بسیار پیچیده‌ای در مورد روش‌های مدیریت، طراحی، پیاده سازی و نگهداری برنامه‌ها و پروژه‌های نرم افزاری است و کارشناس ارشد، قدرت کنترل تمام موارد بالا را در برنامه‌های عظیم نرم‌افزاری خواهد آموخت.

سیستم های عامل پیشرفته

دانشجویان کارشناسی در طول تحصیل خود به صورت تئوری با سیستم‌های عامل و زیر و بم‌های آن‌ها آشنا می‌شوند؛ حال آنکه کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تا جایی پیش می‌رود که بتواند یک سیستم عامل مستقل و جدید و در عین حال شایسته را پیاده‌سازی کند.

اتوماسیون اداری

اتوماتیک کردن روند فعالیت‌های یک اداره، موسسه یا سازمان به وسیله کامپیوتر.

برنامه نویسی همروند

به وجود آوردن همزمان چند برنامه در کامپیوتر و مدیریت آن‌ها.

الگوریتم‌های موازی

شکستن الگوریتم‌ها به قسمت‌هایی که می‌توانند به صورت همزمان توسط چند پردازنده انجام شوند به منظور افزایش سرعت اجرای الگوریتم.

طراحی و ساخت کامپایلرها

بر خلاف کارشناسان نرم افزار که نسبت به کامپایلرها شناخت پیدا می‌کنند ، کارشناسانارشد، قدرت طراحی و ساخت این قسمت مهم از دنیای تولید نرم افزار را خواهند آموخت.

براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با مشاوران مرکز سبزتماس حاصل فرماييد
9099071647

منبع: کارشناسی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بازار کار رشته هوش مصنوعی

بررسی بازار کار و معرفی رشته هوش مصنوعی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره  بازار کار رشته هوش مصنوعی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در ...