خانه / اخبار انتخاب رشته / چگونه بهترین انتخاب رشته را داشته باشیم؟

چگونه بهترین انتخاب رشته را داشته باشیم؟

چگونه بهترین انتخاب رشته را داشته باشیم؟

یک روانشناس به افرادی که قصد انتخاب رشته در آزمون سراسری را دارند، توصیه کرد، هنگام انتخاب رشته محدودیت‌های خود را در نظر بگیرند و تنها دانشگاه‌ها و رشته‌هایی را انتخاب کنند که توان تحصیل در آن را داشته باشند.

دکتر”مجتبی علی بکیان” در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کرمانشاه، به بیان نکاتی در خصوص یک انتخاب رشته خوب پرداخت و به کسانی که قصد انتخاب رشته را دارند، توصیه کرد: در انتخاب رشته به توانایی‌ها، علائق، توان تحصیل در آن دانشگاه و…، توجه داشته و رشته‌ای را انتخاب کنند که با شرایط و ویژگی‌های فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و…، آن‌ها سنخیت داشته باشد.

این روانشناس کرمانشاهی به افراد توصیه کرد: برای انتخاب رشته ابتدا با کارشناسان و مشاوران مشورت کرده و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند، چرا که مشورت می‌تواند آگاهی‌ها و تجربه‌های مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

وی همچنین به داوطلبان ورود به دانشگاه، توصیه کرد: در نهایت تصمیمی بگیرند که نفع آن در طولانی مدت بیشتر از ضررهای آن باشد، چرا که اگر فرد رشته‌ای را انتخاب کند که با ویژگی‌های فردی، اجتماعی و خانوادگی او سنخیت نداشته باشد در پایان راه نه تنها چیزی را بدست نمی‌آورد، بلکه حتی ممکن است فرصت‌های خوب زندگی خود را از دست بدهد.

علی بکیان معتقد است؛ دانشگاه رفتن و ادامه تحصیل تنها وسیله‌ای است برای بهتر زندگی کردن و نباید به هدف تبدیل شود.

وی افزود: امروز در جامعه ما دانشگاه رفتن به یک هدف تبدیل شده، این در حالی است که در جامعه افرادی را داریم که تحصیلات آنچنانی ندارند، اما از نظر تعامل در سطوح بالایی هستند و در زندگی خود موفق هستند.

او از افراد خواست واقع‌نگر باشند و بدانند که هدف از دانشگاه رفتن دستیابی به جایگاه شغلی و اجتماعی بهتر است و چه بسا در برخی از موارد این هدف به شیوه‌های دیگری غیر از ورود به دانشگاه شدنی باشد.

وی به کنکوری‌ها توصیه کرد: در انتخاب‌های خود واقع‌نگر باشند و طوری انتخاب رشته کنند که ایده‌آل‌گرایی در انتخاب رشته آن‌ها دیده شود، چرا که برخی از افراد هدف‌های خاصی دارند و تنها به انتخاب رشته و دانشگاه خاصی می‌پردازند.

علی بکیان افزود: در انتخاب رشته از بهترین‌ها شروع کنید، چرا که انتخاب رشته خوب آن انتخاب رشته‌ای است که از قوی‌ترین و آرمانی‌ترین اولویت به ضعیف‌ترین باشد.

براي کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با مشاوران مرکز سبزتماس حاصل فرماييد
9099071647

منبع: ایسنا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...