خانه / کنکور و مدارس / روش های مطالعه / مطالعه زیست شناسی / روش خلاصه‌ برداری درس زیست‌شناسی

روش خلاصه‌ برداری درس زیست‌شناسی

روش خلاصه‌ برداری درس زیست‌شناسی

خلاصه‌نویسی یکی از اساسی‌ترین و کاربردی‌ترین روش برای مطالعه‌ی مطالب کلیدی و نکته‌داری است که طی سال تمرین و تکرار شده است. یکی از پراهمیت‌ترین درس‌ها برای داوطلبان رشته‌ی تجربی، درس زیست‌شناسی است که در رابطه با نحوه‌ی خلاصه‌برداری این درس، به نکات زیر باید توجه کرد:

وقتی برای اولین بار، فصلی از کتاب را مطالعه می‌کنید بهتر است زیر مطالب مهم خط بکشید یا های‌لایت کنید. این کار باعث می‌شود مطالب مهم در ذهن شما تثبیت شود. سپس پس از به تسلط رسیدن، خلاصه‌برداری را شروع کنید. یکی از بهترین راه‌های خلاصه‌برداری، حاشیه‌نویسی است. با استفاده از این روش نکاتی را که قابلیت دسته‌بندی شدن دارند مشخص کنید و در حاشیه‌ی کتاب یادداشت کنید. در کنار هر شکل از کتاب، نکاتی را که از متن و نتیجه‌گیری خودتان به دست می‌آورید، بنویسید. هم‌چنین تمام قیدهای کتاب را با رنگ متفاوت مشخص کنید. بهترین زمان استفاده از خلاصه‌برداری‌ها، هنگام آزمون‌های جامع کانون است که بدون استفاده از خلاصه‌برداری دچار سردرگمی خواهید شد.

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

روش مطالعه زیست شناسی

با شروع برنامه‌ي مطالعاتي  در فصل تابستان يكي از سؤال‌هاي رايج دانش‌آموزان رشته‌ي تجربي، نحوه‌ي مطالعه‌ي درس زيست شناسی  است. فراموش نکنید که روش مطالعه هر کس مخصوص به خودش ...