خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / MBA چیست؟سرفصل‌های رشته MBA چیست؟

MBA چیست؟سرفصل‌های رشته MBA چیست؟

MBA چیست؟سرفصل‌های رشته MBA چیست؟

سالهای اخیر، سالهای رونق دوره MBA بوده است. این رشته که نام آن از مخفف عبارت Master of Business Administration گرفته شده، از زیرمجموعه‌های حوزه مدیریت محسوب می‌شود که به طور خاص برای کسانی طراحی شده که در زمینه‌های دیگر تخصص داشته و تحصیل کرده‌اند. عموم مخاطبان دوره MBA، تحصیلات اصلی خود را در حوزه‌های دیگر گذرانده و برای تکمیل مهارتهای مدیریتی خود، این رشته را به صورت دانشگاهی یا در قالب دوره MBA آزاد به عنوان یک گزینه برای تکمیل تحصیلات خود انتخاب می‌کنند.

پزشکی که می‌خواهد مدیر یک بیمارستان یا مجتمع درمانی باشد، مهندسی که می‌خواهد سرپرستی یک واحد تولیدی را بر عهده بگیرد، هنرمندی که می‌خواهد یک آتلیه هنری را مدیریت کند، نویسنده‌ای که می‌خواهد یک موسسه آموزش نویسندگی داشته باشد، و خلاصه هر کسی که در زمینه‌ای متخصص است و اکنون اداره‌ی یک تیم یا یک شرکت یا یک سازمان را در برنامه و اهداف خود قرار داده است، می‌تواند مخاطب دوره MBA باشد.

کسانی که به سمت دوره MBA جذب می‌شوند، خوب می‌دانند که بر خلاف بسیاری از رشته‌ها، «مدرک تحصیلی» این رشته، چندان کمکی به رشد زندگی و درآمد و نگرش آنها نخواهد کرد. دوره MBA اساساً با هدف توسعه مهارتهای مدیریتی طراحی شده و آموختن آن زمانی مفید و اثربخش خواهد بود که نتیجه‌اش به شکل مادی در درآمد فرد و سازمان وی و مهم‌تر از آن به شکل نامشهود در قالب افزایش رضایت شغلی خود شخص و اطرافیان، مشاهده شود.

با وجودی که تعداد زیادی از اعضاء گروه متمم از دوره MBA فارغ التحصیل شده یا در این دوره‌ها به شکل‌های مختلف در حال تدریس هستند، اما خود را از منتقدان جدی نحوه اجرای دوره MBA در ایران می‌دانیم. اگر می‌خواهید بدانید که چرا گروه متمم تصمیم به اجرای دوره MBA آنلاین به شکل امروزی آن گرفته است، لطفاً قبل از ادامه‌ی مطالعه این متن داستان نحوه شکل‌گیری دوره MBA متمم را بخوانید.

از آنجا که بسیاری از هموطنان عزیزمان، ممکن است فرصت حضور در دوره‌های مختلف را نداشته و یا پرداخت هزینه‌های شرکت در چنین دوره‌هایی برایشان سنگین باشد، می‌کوشیم تا محتوای آموزشی دوره MBA را بر اساس استانداردهای روز دنیا و با نگرش خاص به فضای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی کشور عزیزمان، در این سری آموزشی ارائه کنیم.

منبع : ویکی پدیا

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96

نتایج مصاحبه دکتری سراسری

اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره اعلام نتایج مصاحبه دکتری سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت ...