قرابت معنایی در کنکور

قرابت معنایی در کنکور

از ۲۵ سؤال درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور ۹ سؤال مربوط به تستهای قرابت معنایی است. این ۹ تست برخلاف دیگر تستهای ادبیات (تاریخ ادبیات، املا و لغت، زبان فارسی و…) کاملاً مهارتی است و نیازی به حفظ کردن مطالب ندارید. شما با دانستن چند نکته و تمرین به راحتی میتوانید به این ۹ سؤال پاسخ درست بدهید.

براي اينکه درصد بيشتري از سؤالات قرابت معنايي را درست جواب دهيد بايد ابتدا تسلط کافي روي شعرهاي کتاب درسي داشته باشيد. هم معني و هم مفهوم کلي بيت را خوب ياد بگيريد. دقت کنيد که مفهوم کلي با معني متفاوت است. بعد از اين مرحله سعی کنید در تستهاي کنکور سراسري و آزاد مفهوم صورت سؤال را پيدا کنيد. تا اينجا ۵۰ درصد کار را انجام دادهايد. اصولاً در آزمون بيت صورت سؤال از کتاب درسي است و ۴ گزينه بيتهاي خارج از کتاب است. حتماً پس از يافتن مفهوم سؤال آن را کنار سؤال يادداشت کنيد. همين طور اين کار را براي ۴ گزينه انجام دهيد. اين کار باعث ميشود کمتر سردرگم شويد و زمان را از دست ندهيد. دقت داشته باشيد که هر چهقدر بيشتر در منزل تست بزنيد شناخت شما نسبت به بيتهاي خارج از کتاب بيشتر ميشود و مهارت شما افزايش مييابد.

منبع : کانون

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

همچنين در صورت نياز به برگزاري کلاس هاي تقويتي بصورت خصوصي و نيمه خصوصي

از طريق بخش “ارتباط با ما” و يا به صورت تلفني اقدام کنيد
021-56114689

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

روش مطالعه قرابت های معنایی

روش مطالعه قرابت های معنایی مبحث قرابت معنایی یکی از مباحث تست خیز درس ادبیات است که به صورت مکرر در کنکورهای سال های اخیر ۹ تست را به خود ...