خانه / کنکور و مدارس / روش های مطالعه / مطالعه ادبیات / تسلط بر قرابت های معنایی

تسلط بر قرابت های معنایی

تسلط بر قرابت های معنایی

همانطور که میدانید قرابت معنایی یکی از مهم ترین مباحث درس ادبیات فارسی است که در بین بقیه*ی مباحث درس ادبیات، بودجه*بندی بیش*تری را به خود اختصاص داده است. این بودجه*بندی در کنکور سراسری حدود ۴۰ درصد است.

برای دست*یابی به هدف یا هر چیز دیگری باید پیش*نیازهای آن را انجام دهید یا در تعریف دیگر مراحل قبل از آن را به طور کامل طی کنید تا به هدفتان نزدیک*تر شوید. قرابت معنایی هم پیش*نیازهای خاص خود را دارد.

در گام اول برای این*که بتوانید مفهوم سؤال را بهتر درک کنید باید از لغات و معانی آ*ن*ها استفاده کنید؛ یعنی یادگیری خود را در این مرحله افزایش دهید. بعد از آن به سراغ معنی شعر بروید تا با کاربرد لغات در بیت*ها، جمله*ها و معنی آن*ها بهتر آشنا شوید.

حال که پیش*نیاز اصلی این مرحله را انجام داده*اید باید توجه داشته باشید که تنها یک گام دیگر تا هدفتان فاصله دارید. اگر به تست*های قرابت معنایی خوب توجه کرده باشید از اهمیت آرایه*ها در آن*ها غافل نمی*شوید. بعد از ۲ مرحله*ی لغات و معنی شعر سعی کنید با تمرین و تکرار، تسلط خود را بر آرایه*ها افزایش دهید تا با طی این مرحله بتوانید به هر گونه تست مفهومی و… در ارتباط با قرابت معنایی پاسخ صحیح دهید.

بعد از یادگیری و طی مراحل یادشده به راحتی می*توانید به تمام سؤالات قرابت پاسخ دهید.

منبع : انجمن کنکور

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

همچنين در صورت نياز به برگزاري کلاس هاي تقويتي بصورت خصوصي و نيمه خصوصي

از طريق بخش “ارتباط با ما” و يا به صورت تلفني
اقدام کنيد
021-56114689

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

روش مطالعه قرابت های معنایی

روش مطالعه قرابت های معنایی مبحث قرابت معنایی یکی از مباحث تست خیز درس ادبیات است که به صورت مکرر در کنکورهای سال های اخیر ۹ تست را به خود ...