خانه / کنکور و مدارس / معرفی رشته هوشبری

معرفی رشته هوشبری

معرفی رشته هوشبری

دوره هوشبري يكي از دوره‌هاي آموزش عالي (از شاخه‌هاي پيراپزشكي) است و هدف آن تربيت نيروي انساني كارآمدي است كه هر 1 يا 2 نفر از آنها بتوانند به عنوان دستيار يك متخصص بیهوشی زير نظر وي در يك بخش اتاق عمل انجام وظيفه نمايند.

رشته هوشبري در هر مقطعي که باشد محل کارش مراکز درماني است. هوشبري يکي از حلقه هاي تکميل کننده تيم درماني است که جهت بهبود بخشيدن به شخص بيمار در مرکز درماني حضور دارد.

 كساني كه دوره هوشبري را به پايان مي‌رسانند قادرند:

1- دستگاههاي بيهوشي و ما نيتورهاي مختلف ( تجهیزات کنترلی ) مورد استفاده در اتاق عمل و واحد مراقبت‌هاي ويژه و دستگاههاي تنفس مصنوعي را بخوبي بشناسند، قادر به استريليزاسيون آنها باشند و بتوانند آنها را تنظيم نمايند و بكار ببرند.

2- دستگاههاي اندازه‌گيري گازهاي خون و ساير وسايل آزمايشگاهي مربوط به رشته بيهوشي را بشناسند و تنظيم كنند و بكار ببرند.

3- زیر نظر متخصص، بيهوش ساختن بيمار را شروع كنند و از بيمار بيهوش مراقبتهاي قلبي – تنفسي بعمل آورند و در بازگرداندن بیمار از اثرات بیهوشی با متخصص بیهوشی همکاری نمایند.

4- در بخش هاي كلينيك درد، احياي قلبي – ريوي و انجام بيحسي‌ هاي ناحيه‌اي و غيره به متخصصان هوشبري كمك بكنند.

5- با مطالعه پرونده بيمار و شناسایی وي مطابق اصول علمي از بيمار پرستاري نمايند و نيز در واحد مراقبتهاي ويژه از بيماران بدحال مراقبت بكنند.

كاردانها و کارشناسان هوشبري نمي‌توانند مستقلاً به امر هوشبري بپردازند و موسسات و بيمارستانها حق ندارند آنان را مستقلاً بكار بگمارند.

منبع : احمدی درس

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...