خانه / انتخاب رشته / معرفی دانشگاه بین‏‌المللی چابهار

معرفی دانشگاه بین‏‌المللی چابهار

معرفی دانشگاه بین‏‌المللی چابهار

دانشگاه بین‌المللی چابهار در راستای فراهم آوردن شرایطی جهت تحصیل مدارک عالی بین‌المللی بدون صرف هزینه‌های گزاف و مسافت‌های دور در خارج از کشور پس از مذاکره با دانشگاه لندن (University of London) در سال 1380 در جهت کسب مجوز تلاش نموده و در سال 1381 با دریافت مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رسماً فعالیت آموزشی خود را در سطح کارشناسی و تحت راهبری دانشگاه لندن آغاز کرد و پس از اعلان پذیرش دانشجو اولین ترم دانشگاهی خود را در بهمن 1381 آغاز نمود و دامنه‌ی فعالیت‌های بین‌المللی چابهار با همکاری با دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 1383 گسترده شد.

      دانشگاه لندن (University of London) از جمله دانشگاه‌های قدیمی و معتبر جهان محسوب می‌شود به طوری که تا به حال هفده نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه موفق به کسب جایزه‌ی نوبل گشته‌اند. این دانشگاه دارای هفده کالج است که هر کدام رشته‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

امکانات و فعالیت‌ها:

      – خدمات رایانه و شبکه

      با توجه به هدف دانشگاه در فراهم آوردن بستر مناسب جهت ارائه‌ی خدمات آموزشی مدرن، دانشگاه اهتمام خاصی در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات رایانه و شبکه نموده است.

      در این راستا پس از تلاش فراوان متخصصان حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و رفع موانع بسیاری که معمولاً در زمینه‌ی دسترسی دانشجویان به اینترنت پر سرعت وجود دارد، 2 مگابیت در ثانیه پهنای باند اینترنت در محدوده‌ی دانشگاه قابل دستیابی و استفاده است. این پهنای باند و سایر خدمات شبکه‌ای دانشگاه بر روی شبکه یکپارچه‌ی فیبر نوری دانشگاه در تمامی واحدها اعم از مراکز آموزشی و خوابگاه‌ها، توزیع می‌شود.

      سایت مرکزی دانشگاه با برخورداری از 30 دستگاه کامپیوتر با کارآیی بالا، مکانی مناسب برای تحقیق و پژوهش دانشجویان در راستای موفقیت تحصیلی است. از سوی دیگر به منظور افزایش سطح دسترسی دانشجویان و اساتید به خدمات اینترنت و شبکه، در تمامی کلاس‌ها تعداد کافی نود شبکه جهت اتصال نوت‌بوک به اینترنت فراهم آمده است.

      – اسکان و امکانات خوابگاهی

      یکی از اهداف تأسیس دانشگاه بین‌المللی چابهار فراهم آوردن بستری برای پرورش نیروهای متخصص است و این مهم میسر نخواهد گردید مگر با فراهم آوردن شرایط مناسب و ایده‌آل برای مطالعه و تحصیل، با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان با ورود به دانشگاه برای اولین بار زندگی دور از خانواده را تجربه می‌کنند و دانشگاه بین‌المللی چابهار در منطقه‌ی آزاد چابهار قرار دارد، جهت رفاه حال دانشجویان، کلیه‌ی امکانات رفاهی از جمله خوابگاه دانشجویی فراهم آمده است تا دانشجویان در محیطی امن و راحت به تحصیل بپردازند.

      برای این منظور ویلاهای نوساز و مجهز در بهترین منطقه‌ی چابهار و نزدیک به دانشگاه در نظر گرفته شده است. تجهیزات و امکانات هر یک از ویلاها شامل سرویس خواب، مبلمان، صندلی و میز تحریر، تلویزیون، مایکروویو، یخچال، کولرگازی و غیره است.

      مسئولین مجتمع‌های مسکونی در بخش امور دانشجویی در دانشگاه بین‌المللی چابهار به کلیه‌ی سؤالات شما در این زمینه پاسخ خواهند گفت و در صورت نیاز شما را برای یافتن مسکنی مناسب یاری خواهند کرد.

      – کتابخانه

      کتابخانه‌‌ی دانشگاه بین‌‌المللی چابهار به منظور رفع نیازهای اطلاعاتی اعضای هیأت علمی دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه در حوزه‌های موضوعی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، اقتصاد، مدیریت و زبان و ادبیات انگلیسی به تأمین منابع به دو زبان انگلیسی می‌پردازد. این منابع شامل کتب، نشریه، مقاله و گزارش، مواد سمعی و بصری، بانک‌های اطلاعاتی و… خواهد بود. سازماندهی کلیه‌ی اطلاعات براساس استانداردهای موجود بین‌المللی است.

      اعضای هیأت علمی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه بین‌المللی چابهار اعضای رسمی کتابخانه محسوب می‌گردند که مطابق آیین‌نامه‌ی داخلی کتابخانه از کلیه‌ی امکانات آن استفاده می‌نمایند. سایر مراجعین اعضای غیر رسمی و مراجعین موردی محسوب می‌شوند که مطابق آیین‌‌نامه‌های دانشگاه و آیین‌نامه‌ی داخلی کتابخانه از منابع بهره خواهند برد.

      – لابراتوار زبان

      – امکانات ورزشی

      – خدمات بهداشتی درمانی

منبع : شیمانا

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...