خانه / کنکور و مدارس / اصطلاحات انتخاب رشته 94 (دوره ها)

اصطلاحات انتخاب رشته 94 (دوره ها)

اصطلاحات انتخاب رشته 94 (دوره ها)

دوره ی روزانه : تحصیل در این رشته ها مستلرم پرداخت شهریه به دانشگاه نمی باشد. چنانچه داوطلب پس از قبولی در رشته های دوره ی روزانه به هر دلیلی ثبت نام نکند یک سال از شرکت در آزمون سراسری محروم خواهد شد.

دوره ی شبانه : تنها تفاوت این دوره با دوره ی روزانه پرداخت هزینه نه چندان هنگفت ( تقریباً نصف شهریه دانشگاه آزاد) تحصیل است. به عبارت دیگر کیفیت ارائه دروس، نحوه ارزیابی علمی و حتی به رغم آیین نامه اولیه، حداقل زمان تحصیل دانشجویان دوره ی شبانه به هیچ وجه متفاوت از دانشجویان دوره ی روزانه نیست. شما در صورت پذیرفته شدن در دوره ی شبانه، پی خواهید برد که محدودیتی برای اخذ واحد همراه با دانشجویان روزانه ندارید ( جالبتر اینکه، روزانه ها در صورت مهمان شدن در سایر دانشگاه ها می بایست واحد های دوره ی شبانه را اخذ کنند). استادانتان، استادان روزانه ها ست و زمان برگزاری کلاسهای آموزشی علی رغم توهم رایج، شبها و یا حتی الزاماً عصرها نیست. دست آخر اینکه در صورت تمایل و توانایی می توانید واحدهای مقتضی رشته تحصیلی تان را ظرف سه سال و نیم به پایان رسانید و از آن طرف، جهت حفظ منافع دانشجویان دوره شبانه، سقف مدت مجاز تحصیلتان از دوره روزانه بیشتر است ( سقف مدت مجاز به تحصیل در دوره ی کارشناسی روزانه 12 ترم و در دوره ی کارشناسی شبانه 14 ترم است). 80 درصد ظرفیت پذیرش در دوره های شبانه استانی ست.

دوره ی نیمه حضوری : مقررات آموزشی این دوره مانند دوره ی پیام نور است. هزینه ی تحصیل از دانشجو اخذ می شود و انصراف از ثبت نام و یا تحصیل در آنها موجب محرومیت از شرکت در کنکور نخواهد بود.

دانشجویان دختر این رشته ها و دانشجویان پسر دارنده ی کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت، مجازند که حین تحصیل در آنها در کنکور سراسری شرکت کنند. 80 درصد ظرفیت پذیرش در دوره های نیمه حضوری استانی ست.

دقت فرمایید هر داوطلب که در کارنامه ی سراسری مجاز به انتخاب رشته دانسته شده است می تواند نسبت به انتخابِ رشته های نیمه حضوری اقدام کند.

منبع : همگام سنجش

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...