خانه / انتخاب رشته / معرفی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

معرفی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

زمینه تأسیس دانشکده پزشکی قبل از سال 65 فراهم شده و به استناد تصویب‌نامه دومین اجلاس مورخ 30/9/65 شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پشیک کشور، تأسیس دانشکده پزشکی کاشان مورد تصویب قرار گرفته، رسماً فعالیت‌های خود را شروع نمود و با توجه به توان بالقوه و استعداد فراوان، به موجب مصوبه شصت و سومین جلسه مورخ 1/10/72 شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، دانشکده پزشکی کاشان، به دانشگاه علوم پزشکی تبدیل گردیده و با تأسیس 4 دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت و پیراپزشکی و 23 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و دکتری تخصصی و پذیرش دانشجو در تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی مربوط، چندین دوره از دانش‌آموختگان این دانشگاه در خدمت مردم عزیزمان قرار دارند. این دانشگاه در حال حاضر دارای 127 عضو هیئت علمی در مرتبه استادیاری، دانشیاری و مربی می‌باشد که با بیش از 2400 نفر دانشو و پنج بیمارستان آموزشی، درمانی شامل بیمارستان‌های نقوی، متینی، اخوان، دکتر شبیه‌خوانی، شهید بهشتی با مجموع 725 تخت بیمارستانی و بخش‌های متنوع آموزشی درمانی و مرکز MRI و با 30 مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی، 33 خانه بهداشت، 3 مرکز تسهیلات زایمان و 36 پایگاه بهداشتی در خدمت شهروندان قرار دارد.

دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

الف)‌دانشکده پزشکی: دارای هفده گروه آموزشی

      مقاطع: دکتری حرفه‌ای، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی

      تعداد دانشجو 520 نفر

      تعداد کتب فارسی 21587 جلد

      تعداد کتب لاتین 10873 جلد

ب) دانشکده پرستاری و مامایی: دارای سه گروه آموزشی پرستاری داخلی و جراحی، پرستاری مدیریت بهداشت و مامایی با هشت گرایش در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته.

      تعداد دانشجو 358 نفر

      تعداد کتب فارسی 6410 جلد

      تعداد کتب لاتین 3100 لاتین

ج) دانشکده پیراپزشکی: دارای چهار گروه آموزشی: علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، مدارک پزشکی و هوشبری در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

      تعداد دانشجو 327 نفر

      تعداد کتب فارسی 549 جلد

      تعداد کتب لاتین 370 جلد

د) دانشکده بهداشت: دارای سه گروه آموزشی بهداشت و آمار- بهداشت حرفه‌ای و بهداشت محیط در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می‌باشد.

      تعداد دانشجو 416 نفر

      تعداد 779 نفر در دوره شبانه این دانشگاه در مقاطع و رشته‌های مختلف مشغول به تحصیل می‌باشند.

      این دانشگاه دارای پنج بیمارستان آموزشی و درمانی شامل نقوی، متینی، اخوان، دکتر شبیه‌خوانی، شهید بهشتی می‌باشد. ضمناً 29 مرکز بهداشتی درمانی، 51 خانه بهداشت روستایی و پایگاه بهداشتی تمام نقاط این شهرستان را تحت پوشش قرار داده است.

منبع : شیمانا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96

میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره میزان تاثیر سهمیه جانبازی در کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن ...