خانه / کنکور و مدارس / روش های مطالعه / روش های یادگیری مبحث تابع (ریاضی سوم تجربی)

روش های یادگیری مبحث تابع (ریاضی سوم تجربی)

در این مقاله براي يادگيري بهتر مبحث تابع رياضي (۳) تجربي به سه نکته اشاره می‌کنم:

۱) ابتدا پيش‌خواني کنید و سپس در کلاس شنونده‌ي فعالي باشيد و به تدريس معلم خوب گوش دهيد. بعد از کلاس، جزوه‌ی درس همان روز و درس جلسه‌ي بعد را مطالعه کنید؛ سپس تمرين‌هاي کتاب را به صورت کامل و بعد از آن سؤالات تشريحي از کتاب پرتکرار را حل کنید. درنهايت تست حل کنید که اولويت با سؤالات کنکور است. بعد از يادگيري کامل آن‌ها، حل تست‌هاي تأليفي در مرحله‌ي آخر است. اگر در بين مطالعه، خلاصه‌نويسي کنيد، در مراحل بعدي که دوره مي‌کنيد، بسيار مفيد خواهد بود.
۲) براي يادگيري بهتر، اين مراحل را به ترتيب انجام دهيد:
۱)حل تمام مثال‌ها و تمرين‌ها و مسائل کتاب درسي، ۲) حل تمرين‌ها و مثال‌هاي جزوه‌ي دبير، ۳) خلاصه‌نویسی و نکته‌برداري از مباحث مهم، ۴) حل تست‌هاي طبقه‌بندي‌شده، ۵) رسم توابع مهم و کاربردي در برگه‌اي روي ميز يا ديوار که هر روز ديده شود، ۶) مرور آموخته‌ها و حل دوباره‌ي تست‌هاي ترکيبي براي تسلط کامل بر مباحث، ۷) مقايسه‌ي کميت‌هاي توابع و معادلات مختلف براي تفکيک توابع در ذهن و حل معادله‌ي مربوط به آن، ۸) داشتن مجموعه‌اي کامل از تست‌هاي سراسري سال‌هاي گذشته به عنوان بهترين منبع تست.
۳) براي دامنه و بازه بهتر است ابتدا کتاب را به ‌طور کامل بخوانید و منظور از دامنه‌ي تابع، حل تابع، رسم تابع و… را متوجه شويد، سپس با حل تمرينات کتاب درسي و کتاب پرتکرار و سپس کتاب آبي انواع توابع را براي خود مشخص کرده و يک خط توضيح براي خود بنویسید (مثلاً توابع کسري= مخرج نبايد صفر شود، توابع راديکالي= همواره بايد بزرگ‌تر يا مساوي صفر باشد، چون زير راديکال نبايد منفي شود و…). به اين صورت توابع مختلف را براي خود طبقه‌بندي مي‌کنيد. در تمرينات توابع همواره مثبت يا همواره منفي را شناخته و ياد بگيريد و سعي کنيد مجموع جواب را بر روي محور رسم کنيد تا مطلب را کامل ياد بگیرید. وقتي تسلط پيدا کرديد براي سرعت بخشيدن به حل تمرين مي‌توانيد از رسم شکل صرف نظر کنيد.

منبع : کانون

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

انواع روش های مطالعه و درس خواندن

روش های مطالعه و درس خواندن مرکز مشاوره تحصيلي تلفني سبز تدريس مشاوره دهنده در امور تحصيلي ، انتخاب رشته ،کنکور تماس از طريق تلفن ثابت بدون گرفتن کد 9099071647 ...