خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / اعلام رشته های مجاز ارشد و دکترای دانشگاه آزاد

اعلام رشته های مجاز ارشد و دکترای دانشگاه آزاد

دفتر گسترش آموزش عالی، فهرست رشته محل های دارای مجوز مقطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، از مجموع 2 هزار و 220 پرونده مربوط به رشته محل های بدون مجوز دانشگاه آزاد اسلامی که شامل 767 پرونده دوره دکترا و یک هزار و 453 پرونده دوره کارشناسی ارشد بوده است؛ 243 رشته محل دوره دکترا و 579 رشته محل دوره کارشناسی ارشد مورد تصویب شورای گسترش آموزش عالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، فهرست رشته محل های دارای مجوز دانشگاه آزاد اسلامی از طریق وبگاه دفتر معاونت آموزشی وزارت علوم به نشانی :http://www.msrt.ir/fa/Edu/Pages/Home.aspx قابل دسترسی است.

**راه اندازی 5 مرکز رشد در دانشگاه آزاد

رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از صدور مجوز راه اندازی 5 مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شانزدهمین جلسه شورای راهبری و سیاستگذاری مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تبیین و تشریح سیاست های دانشگاه در زمینه مراکز رشد و صدور مجوز راه اندازی مرکز رشد با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

این جلسه با حضور ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری و رئیس شورای راهبری و سیاستگذاری مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده وزارت علوم، تحقیقات فناوری و سایر اعضاء برگزار شد.

داود ثمری رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت هدف از تشکیل این شورا را توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان و استقرار این شرکت ها در مراکز رشد و نیز سیاستگذاری مناسب و نظارت بر عملکرد این مراکز و کمک به راه اندازی در واحدهای دانشگاهی و استفاده حداکثری از امکانات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور شناسایی ایده ها و کار آفرینان دانشگاهی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: در این جلسه برنامه کسب و کار پنج مرکز رشد از واحدهای دانشگاهی خمین، لنجان، شیراز، ایرانشهر و پردیس بررسی شد و مجوز راه اندازی 5 مرکز رشد با استقرار 19 واحد فناور در سال اول صادر شد.

براساس گزارش دانشگاه آزاد وی افزود: با صدور مجوز مراکز رشد یادشده، تعداد مراکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی به 67 مرکز و 470 واحد فناور مستقر در آن خواهد رسید.

**طرح تجمیع 2 در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طرح تجمیع 2 در دانشگاه آزاد اسلامی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این موضوع تمرکز مدیریتی را در دانشگاه ایجاد می کند.

محمد کاظم جلالی، طرح استانی شدن دانشگاه آزاد اسلامی را از اقدامات مثبت و کارآمد دوران مدیریت میرزاده دانست.

وی با بیان اینکه طرح تجمیع 2 و استانی شدن دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: این اقدام میرزاده تمرکز مدیریتی را در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی بوجود می آورد که نتایج مثبتی در پی دارد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوره مدیریتی میرزاده در دانشگاه آزاد برنامه های خوبی اجرایی شده است، اظهار کرد : طرح تجمیع 2 در دانشگاه باعث کاهش هزینه ها خواهد شد و مدیریت را به سمت و سویی می برد که با هزینه کمتر اداره امور را بهتر انجام دهد.

**تقدیر نامه معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی

محمد دادگان با ارسال تقدیر نامه ای از اهتمام علی محمد صفانیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و همکاران این واحد دانشگاهی در برگزاری مناسب مسابقات لیگ ملی و حرفه ای بسکتبال کشور تقدیر کرد.

مسابقات لیگ ملی و حرفه ای بسکتبال کشور از اسفند سال 1392 در سالن ورزشی حکیمیه واحد تهران شمال برگزار و در دیدار پایانی این دوره از مسابقات تیم های مهرام و دانشگاه آزاد اسلامی به ترتیب به مقام اول و دومی آن رسیدند.

منبع : ایرنا

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...