خانه / کنکور و مدارس / کاهش داوطلبان کنکور ۹۴

کاهش داوطلبان کنکور ۹۴

رئیس سازمان سنجش از کاهش تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۴ خبر داد و گفت: تعداد داوطلبان امسال ۸۷۷ هزار و ۸۳۵ نفر است که نسبت به سال گذشته ۱۵۳ هزار نفر کاهش داشته است. ۵۸.۸۲ درصد داوطلبان امسال زن و ۴۱.۱۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به تعداد داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف گفت: با توجه به اینکه برخی از داوطلبان در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کردند تعداد کارت صادره برای آزمون سراسری یک میلیون و ۲۹ هزار و ۶۲۷ کارت است.

صدور یک میلیون و ۲۹ هزار و ۶۲۷ کارت

وی افزود: بیشترین متقاضی در گروه علوم تجربی با تعداد ۴۹۷ هزار و ۸۴۵ نفر است که ۶۴.۹۷ درصد زن و ۳۵.۰۳ درصد مرد هستند. در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۸۱ هزار و ۲۹۹ نفر شرکت کرده اند که ۳۶.۷۷ درصد زن و ۶۳.۲۳ درصد مرد هستند. در گروه علوم انسانی ۱۸۱ هزار و ۷۱۹ نفر شرکت کرده اند که ۶۲.۷۰ درصد زن و ۳۷.۳۰ درصد مرد هستند.

خدایی یادآور شد: تعداد ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر منحصرا در گروه هنر و تعداد ۵۶ هزار و ۲۵۰ نفر مجموع تمامی متقاضیان گروه هنر هستند و تعداد ۶ هزار و ۲۷۲ نفر منحصرا در گروه زبان های خارجی و تعداد ۱۱۲ هزار و ۱۵۴ نفر مجموع تمامی متقاضیان گروه زبان های خارجی هستند.

وی گفت: آزمون سراسری سال ۹۴ چهل و پنجمین دوره کنکور است که در ۳۶۵ شهر، ۱۷ کشور خارجی و ۴۸۳ حوزه امتحانی برگزار می شود. البته با وجود کاهش تعداد داوطلبان تعداد حوزه های امتحانی کاهش نیافته است.

منبع : مهر نیوز

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...