خانه / استخدام / نتایج دستیاری امروز اعلام می‌شود/ظرفیت ۷هزارنفری برای ارشد پزشکی

نتایج دستیاری امروز اعلام می‌شود/ظرفیت ۷هزارنفری برای ارشد پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: بیش از ۸۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۹۴ شرکت کرده اند که ظرفیت همانند سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر خواهد بود.

دکتر باقر لاریجانی در حاشیه بازدید در آزمون های کارشناسی ارشد گروه پزشکی و دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در جمع خبرنگاران افزود: آزمون کارشناسی ارشد داوطلبان زیادی نسبت به دیگر آزمون ها دارد. حدود ۸۰ هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که برخی در دو رشته شرکت کرده اند و در مجموع حدود ۹۰ هزار نفر شرکت کننده داریم.

وی افزود: این آزمون از روز چهارشنبه آغاز شده است و تا بعدازظهر فردا جمعه ادامه دارد.

لاریجانی یادآور شدک همه مراقبت ها برای طرح سئوال و مسائلی جنبی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی انجام شده است و امیدواریم که همه چیز به خوبی پیش برود.

پذیرش ۲۰۰ نفر در آزمون دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ)

وی با اشاره به آزمون دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) خاطرنشان کرد: امروز این آزمون نیز در چند دانشگاه علوم پزشکی به دلیل تخصصی بودن به صورت محدود برگزار می شود و دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و شیراز بیشترین ظرفیت پذیرش را دارند. در مجموع حدود ۸۰۰ نفر در این آزمون شرکت کرده اند که در نهایت حدود ۲۰۰ نفر پذیرفته می شوند.

نتایج اولیه آزمون دستیاری امروز اعلام می شود

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به آزمون دستیاری پزشکی بالینی یادآور شد: نتایج اولیه آزمون دستیاری امروز اعلام می شود. این آزمون به خوبی برگزار شد و چالش مهمی در هیچ نقطه کشور برای طراح سئوال و برگزاری آن نداشتیم. تمهیدات فراوانی برای برگزاری آن در نظر گرفته شده بود.

وی اظهار داشت: امروز نمرات خام در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و در چند روز آینده دستورالعمل ها و ظرفیت برای انتخاب رشته داوطلبان مجاز اعلام می شود و می توانند انتخاب رشته را انجام دهند.

لاریجانی درباره ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی گفت: با موافقت با دانشگاه ها بیش از ۷ هزار نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.

مطالعه برای الکترونیک کردن آزمون های علوم پزشکی 

وی درباره واگذاری آزمون ها به دانشگاه های علوم پزشکی گفت: آزمون فلوشیپ و ارتقاء هنوز آزمون های کشوری هستند که با توجه به وجود قطب بندی در دانشگاه ها بر اساس یک استانداردسازی که در سطح وزارت بهداشت در حال انجام است، پیش می رود . امیدواریم یک پله هم بالاتر برویم و به سمت الکترونیک کردن آزمون ها پیش برویم که در دست مطالعه است.

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...