خانه / کنکور و مدارس / ایجاد رشته‌های “مطالعات اوقات فراغت” و “حقوق تجارت الکترونیک”

ایجاد رشته‌های “مطالعات اوقات فراغت” و “حقوق تجارت الکترونیک”

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ از راه اندازی دو رشته جدید مطالعات اوقات فراغت و حقوق تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد برای اولین بار در کشور خبر داد.

 از نیمسال اول سال جاری پذیرای دانشجویان پذیرفته شده در دو رشته مطالعات اوقات فراغت و حقوق تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علم و فرهنگ خواهیم بود.

وی افزود: تمامی مراحل تدوین و پیشنهاد این دو رشته جدید در دانشگاه علم وفرهنگ و توسط اساتید این دانشگاه انجام گرفته است.

مطالعات اوقات فراغت با سه گرایش مدیریت، برنامه ریزی، فرهنگ و تمدن

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ درخصوص اهمیت رشته مطالعات اوقات فراغت خاطرنشان کرد: اوقات فراغت از مقوله های مهمی است که در حوزه برنامه ریزی آن، کار مطالعاتی چندانی نشده است درحالیکه کشورهای پیشرفته در زمینه اوقات فراغت، برنامه ریزی های دقیقی دارند.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی رشته مطالعات اوقات فراغت افزود: با توجه به تعطیلات فراوان و فعالیت های غیر رسمی اقشار مختلف جامعه، ضرورت استفاده بهینه از این اوقات نمود پیدا می کند. چرا که برای رسیدن به اوقات فراغتی خوب نیاز به مدیریت علمی و دقیق وجود دارد و در این راستا ضرورت ایجاد رشته مدیریت اوقات فراغت پیش از پیش احساس می شود.

ایمانی خوشخو گفت: این رشته با سایر رشته های علوم انسانی و اجتماعی مرتبط است و با گرایش های مدیریت، برنامه ریزی، فرهنگ و تمدن در دوره سه ساله برگزار می شود .همچنین در این دوره ضمن توجه به جنبه های نظری و پژوهشی به جنبه های تجربی ،کاربردی و واحدهای کارگاهی نیز توجه شده است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ درخصوص اشتغال این فارغ التحصیلان افزود: دانش آموختگان رشته کارشناسی ارشد مطالعات اوقات فراغت می توانند در وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و همچنین سازمان ها و مراکزی که متولی برنامه ریزی در مسائل آموزشی و پژوهشی، اجتماعی، تربیتی و فرهنگی مشغول شوند. همچنین این فارغ التحصیلان می توانند در مراکز تحقیقاتی مربوطه به عنوان محقق و پژوهشگر کار تحقیقاتی انجام دهند.

راه اندازی رشته حقوق تجارت الکترونیکی

وی در خصوص راه اندازی رشته حقوق تجارت الکترونیکی دراین دانشگاه گفت : دنیا، دنیای پیشرفت و ارتباطات است بنابراین باید در راستای این پیشرفت ها گام برداشت. دوره کارشناسی ارشد حقوق تجارت الکترونیکی به تبیین قوانین و رویه قضایی داخلی و بین المللی در حوزه مسائل تجارت الکترونیک از طریق آموزش و کارآموزی می پردازد.

ایمانی هدف از راه اندازی این رشته را تربیت و آشنایی دانشجویان با مفاهیم اولیه تجارت الکترونیکی عنوان کرد و گفت: فقدان قضات و متخصصان ،ضعف علمی و کاربردی در تنظیم مقررات و قوانین متناسب با امور مربوط به تجارت الکترونیکی ضرورت راه اندازی این رشته را نشان می دهد .

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: فارغ التحصیلان در رشته حقوق تجارت الکترونیکی پس از اتمام تحصیلات قادر خواهند بود به عنوان بازپرس، دادیار، قضات دادگاه و دادسرا و دادگاه ویژه حقوق تجارت الکترونیکی و نیز وکالت و مشاوره حقوقی در این حوزه مشغول به کار شوند.

منبع:مهر نیوز

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...