خانه / کنکور و مدارس / ایجاد بیش از 15 گرایش جدید در دانشکده فنی و مهندسی علوم و تحقیقات

ایجاد بیش از 15 گرایش جدید در دانشکده فنی و مهندسی علوم و تحقیقات

رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات بابیان اینکه در سال گذشته قریب به 15 عضوهیأت علمی جدید در مجموعه دانشکده فنی ومهندسی این واحد جذب شده است،گفت: در سال جدید بر اساس برنامه ای مدون درصدد هستیم تا بین 40 تا 60 عضوهیأت علمی جدید را برای رشته های مختلف و جدید جذب کنیم.

دکتر امیر مسعود رحمانی رئیس دانشکده فنی و مهندسی این واحد گفت: برنامه آموزشی توسط مدیران گروه، متناسب با رشته های زیر مجموعه و پیش بینی تعداد دانشجویان در رشته های جدید، مطابق با آخرین سرفصل مصوب دانشگاه آزاد اسلامی و وزرات علوم، تحقیقات و فناوری تهیه می شود.

وی به راه اندازی بیش از 15 گرایش جدید در سال تحصیلی جدید واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و گفت: به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و نیاز جامعه و علاقه مندی داوطلبان درخواست ایجاد و راه اندازی این بیش از 15 گرایش ارائه شده است.

راه اندازی رشته های مهندسی برق در گرایش های میکرو الکترونیک، الکترونیک دیجیتال و الکترونیک ابزارهای نیمه هادی، مهندسی عمران گرایشهای آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی خاک، مهندسی علوم و تکنولوژی پلیمر، مهندسی ورزش در مقطع ارشد در چندین گرایش و مهندسی هسته ای گرایش مواد و چرخه سوخت هسته ای، مهندسی عمران آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی پلیمر در مقطع دکتری از جمله رشته های مد نظر این دانشکده است که در صورت تصویب از سال تحصیلی جدید اقدام به پذیرش دانشجو خواهد شد.

دکتر رحمانی با اشاره به اینکه گرایش‌های رشته مهندسی ورزش در مقطع ارشد برای اولین بار است که در ایران در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهد شد، گفت: مهندسی ورزش رشته ای چند نظمی (بین رشته ای) و در برگیرنده رشته های مهندسی پزشکی، نساجی، برق، کامپیوتر و مکانیک است که سرفصل این رشته در تمامی گرایشهای آن توسط دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات ارائه شده است.

برای هریک از دروس که در سرفصل مصوب رشته تعریف شده است، طرح درس توسط استاد مربوطه مشخص و در سایت دانشکده فنی و مهندسی قرار داده شده است تا دانشجویان موضوعات درس را بتوانند پیش از اخذ درس بررسی کرده و پس از ارائه درس نیز موضوعات تدریسی را دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه تنها مرکز تحقیقاتی موجود در دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات مرکز تحقیقات فناوری ارتباطات پیشرفته است، افزود: متأسفانه به دلیل مشکلات ساختاری و بروکراسی اداری و مستقل نبودن مرکز از نظر مالی، این مرکز در حال حاضر فعال نیست، به عنوان مثال برای مکاتبات با مراکز صنعتی ابتدا باید نامه را به دانشگاه ارسال کنیم و سپس دانشگاه نامه ای به مراکز صنعتی بدهد، این بروکراسی اداری این شبه را در بین مراکز صنعتی ایجاد میکند که مراکز تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات استقلال لازم را ندارند. بهترین راه عملکرد مستقل مراکز تحقیقاتی واحد با نظارت کلی واحد است.

دکتر رحمانی با بیان اینکه در حال حاضر دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات دارای دو مجله فارسی زبان مهندس عمران با درجه علمی–پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجله انگلیسی زبان journal of advances in computer engineering and technology است، تصریح کرد: علاوه بر این دو مجله سعی بر راه اندازی مجلات تخصصی دیگری در رشته های فنی و مهندسی این دانشکده داریم که از آنجمله می توان به مجله ای در زمینه هسته ای اشاره کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ،دکتر رحمانی ادامه داد: در هر سال تعداد زیادی مقاله ISI و ISC یا علمی پژوهشی توسط اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی ارائه می شود، آمار مقالات ارائه شده در سال 1393 به تعداد بیش از 150 ISI و 200 ISC و علمی و پژوهشی است.

براي کسب اطلاعات بيشتر درباره اين خبر با مشاوران گروه سبز تماس بگيريد

9099071647

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...