خانه / علمی فرهنگی / نخستین المپیاد ورزشی بین رشته‌ای در دانشکده علوم و تحقیقات

نخستین المپیاد ورزشی بین رشته‌ای در دانشکده علوم و تحقیقات

نخستین المپیاد ورزشی بین رشته‌ای با حضور 700 شرکت کننده و در 10رشته ورزشی در واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرده است و تا ۲۰ خرداد ادامه دارد.

نخستین المپیاد ورزشی بین رشته‌ای با حضور 700 شرکت کننده و در 10رشته ورزشی فوتبال، فوتسال، بسکتبال، والیبال، پینگ پنگ، شنا، مچ اندازی، دو میدانی، دارت و طناب کشی در واحد علوم و تحقیقات آغاز به کار کرده است و تا 20 خرداد ادامه دارد.

علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در افتتاحیه این مراسم، گفت: با توجه به استقبال کم نظیر دانشجویان امیدواریم این مسابقات مقدمه‌ای برای برگزاری هرچه بهتر این المپیاد در سال‌های آینده باشد.

عباسپور افزود: از وظایف مهم دانشگاه‌ها در عرصه آموزش عالی و دانشگاه‌ها، ایجاد محیطی مناسب در کنار مباحث علمی و تخصصی است تا از این طریق به مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزشی نیز توجه ویژه شود.

وی افزود: تلاش همه مسئولان مجموعه علوم و تحقیقات این است که شرایط را به گونه‌ای تعیین کنند تا شاهد یک محیط آموزشی و فرهنگی بانشاط باشیم و برگزاری المپیادها  و فعالیت‌های ورزشی نیز از سیاست کلان دانشگاه آزاد در حمایت از فعالیت‌های دانشجویی نشات می‌گیرند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات در ادامه گفت: هدف و دغدغه ما این است تا محیطی برای دانشجویان فراهم کنیم که هم از لحاظ علمی،تحقیقاتی و فرهنگی نیازها را برطرف کند و هم به مسائل ورزشی بپردازد بنابراین انتظار داریم که دانشجویان از این موقعیت به بهترین نحو استفاده کنند.

وی ادامه داد: بردن و باختن در این مسابقات جزء فرعیات است و آنچه اهمیت دارد برقراری محیطی پر شور و نشاط  از جنس دانشجویی و جوانی  در این دانشگاه است اهمیت این مسابقات در این است که بتوان از فرصت‌ها و فضای موجود در راستای تقویت روحیه و جسم خود و آمادگی برای ورود به جامعه استفاده کرد.

وی در پایان از اهدای یک دست لباس ورزشی به تمام ورزشکاران شرکت کننده در این المپیاد خبر داد و گفت: امیدواریم  شاهد دانشگاهی سرشار از شور و هیجان باشیم و تا در کنار یکدیگر اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران را محقق کنیم.

محمدرضا پهلوان، مدیر کل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این مراسم ابراز امیدواری کرد: برگزاری این برنامه به عنوان برنامه ای الگویی مورد توجه سایر واحدها قرار بگیرد.

مدیر کل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با ایجاد سلامت و روحیه نشاط و شادابی در بین دانشجویان گفت: از زمان استقلال معاونت ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی و با ارتقا تشکیلاتی که در این بخش ایجاد شد برنامه‌های بسیار خوبی در این زمینه از طریق ورزش و به ویژه ورزش‌های همگانی صورت گرفت.

وی ادامه داد:  هم چنین در این راستا زیر ساخت‌های لازم و اعتبارات مورد نیاز پیش بینی شده است که این امر فرصت‌های مناسبی را در اختیار واحدهای مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌دهد.

وی گفت: امیدواریم با این حرکت ورزشی که امروز شاهد برگزاری آن در واحد علوم و تحقیقات هستیم، الگویی برای توسعه ورزش در سایر واحدهای دانشگاهی باشیم و در کنار یکدیگر گام‌های موثری برای توسعه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی برداریم.

رضا سارنگ مدیر کل تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم گفت: هدف اصلی این المپیاد در راستای هدف بزرگ توسعه و ارتقای ورزش در سطح دانشجویان، معرفی ورزش، وجود ورزش، تشویق و به کارگیری حداکثر ظرفیت‌های دانشجویی است.

وی افزود: این مسابقات در دو گروه آقایان و بانوان و با شرکت نزدیک به 700 نفر ادامه خواهد داشت که رشته مهندسی پزشکی با 80 دانشجوی ورزشکار بیشترین تعداد ورزشکار را به خود اختصاص داده است.

سارنگ افزود: این مسابقات به صورت بین رشته‌ای و در قالب کاروان‌های ورزشی و متشکل از دانشجوهای یک رشته برگزار می‌شود.

در پایان مسابقات به صورت المپیکی با توجه به مدال‌ها و رتبه بندی به هریک از مقام های اول تا سوم کاپ قهرمانی به ریاست دانشکده یا مدیر گروه تیم برنده اهدا می‌شود.

وی در رابطه با برگزاری این المپیاد گفت: یکی از مهم‌ترین و بزرگترین انتظارات، برگزاری مسابقات درون دانشگاهی بود که در دوره ای کوتاه و به صورت فشرده انجام شود و اولین بار است که این مسابقات به صورت متمرکز و به این شکل اتفاق می‌افتد.

مدیر کل تربیت بدنی واحد علوم و تحقیقات تصریح کرد: واحد علوم و تحقیقات یک واحد دانشگاهی بزرگ است و شاهد پیشرفت‌های علمی وسیعی از سوی این واحد دانشگاهی بوده‌ایم اما ورزش همگام با این مراتب علمی رشد نکرده است.

وی در پایان گفت: از مسئولان می‌خواهیم که در قبال دانشجویان احساس مسئولیت کنند و به پرداختن مباحث مربوط به ورزش و شناساندن ورزش در کنار مباحث علمی و پژوهشی بپردازند چرا که این بهترین فرصت برای وارد شدن به ورزش است.

در آغاز این المپیاد رژه‌ای در قالب رژه ورزشی متشکل از دانشجویان دانشکده‌های مختلف و شرکت کننده در این المپیاد برگزار شد و همچنین تیم بسکتبال واحد علوم و تحقیقات که موفق به کسب مقام دوم در بین تیم‌های دانشگاهی شده بود به حرکات نمایشی پرداخت و تیم رزمی این واحد نیز متشکل از رشته‌های کاراته و ووشو به حرکات رزمی و نمایشی از جمله  شکستن بتن پرداختند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95

آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش مهر 95 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 95 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس ...