خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / لزوم راه‌اندازی دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه آزاد الیگودرز

لزوم راه‌اندازی دانشکده پیراپزشکی در دانشگاه آزاد الیگودرز

مسئول گروه بُرد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت بر ضرورت راه‌اندازی دانشکده پیراپزشکی و علوم آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد واحد الیگودرز تاکید کرد.

با توجه به اینکه برای راه‎اندازی رشته‌های جدید نیاز به امکانات و فضای جدید است در این خصوص جای نگرانی نیست و امکانات و فضاهای لازم در این واحد مهیاست، در بعد تجهیزات نیز با توجه به اینکه این واحد توانایی تامین تجهیزات را داراست ما مشکلی نداریم.

با توجه به اینکه تعدادی از نیروهای لازم برای راه‎اندازی این رشته در قالب هیئت علمی حضور دارند فقط این واحد باید تلاش کند تا دو نفر دیگر نیز به جمع

اعضای هیئت علمی بر اساس نیاز این رشته اضافه کند.

مسئول گروه بُرد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت اظهار امیدواری کرد که در ۸ خرداد سال‎جاری با تشکیل کارگروه واگذاری رشته‌ها، رشته‌های درخواستی این واحد نیز مصوب شوند.

چون این واحد دانشگاهی توانایی راه‎اندازی رشته‌های پزشکی دیگر مانند اتاق عمل، هوش بری، مدارک پزشکی و فوریت‌های پزشکی را داراست و با توجه به اینکه این رشته‌ها نیاز جامعه هستند و هنوز تا اشباع شدن سال‌ها فاصله دارند می‎توان از ظرفیت‌های این دانشگاه برای راه‎اندازی این رشته نیز استفاده کرد.

امیدواریم این بازدید‌ها باعث شود تا رشته علوم آزمایشگاهی نیز به مجموعه رشته‌های این واحد دانشگاهی اضافه شود.

پس از گذشت دو سال از ارائه درخواست این واحد دانشگاهی در راستای راه‌اندازی رشته علوم آزمایشگاهی با توجه به رشته موردنیاز که به وزارت بهداشت و درمان ارائه شده بود، این بازدید انجام شد.

راه‌اندازی این رشته‌ها می‌تواند زمینه‎ساز پیشرفت و توسعه بیشتر این منطقه باشد.

میرزایی اصل فرماندار الیگودرز نیز از آمادگی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای کمک به راه‎اندازی این رشته‌ها خبر داد و گفت: ما آماده همکاری با دانشگاه در این مورد هستیم.

منبع:ایسنا

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...