خانه / دکتری و کارشناسی ارشد / شروع رقابت های دانشجویی پیام نور در رشته های قرآنی

شروع رقابت های دانشجویی پیام نور در رشته های قرآنی

نوزدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور روز دوشنبه با شرکت حدود 500 دانشجو در رشته های مختلف قرانی در ساری آغاز شد.

در این جشنواره که تا بیست و سوم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت 500 نفر از دانشجویان 520 مرکز و واحد دانشگاهی پیام نور کشور در رشته های مختلف قرآنی با هم به رقابت می پردازند.

این رقابت ها در بخش های شفاهی، کتبی، فناوری، ادبی، هنری و پژوهشی برگزار خواهد شد.

شبی با قرآن در حسینیه نیروی انتظامی، برگزاری مسابقات ورزشی، بازدید شرکت کنندگان از چند مرکز تاریخی و فرهنگی ساری، برپایی نمایشگاه محصولات هنری دانشجویان برگزیده و برگزاری کارگاه آموزشی از جمله برنامه هایی است که در حاشیه مسابقات اجرا می شود.

این مسابقه با پیام آیت الله جوادی آملی به صورت ویدئویی آغاز شد.

* پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور در چهار چوب سیاست های ابلاغی است

این دانشگاه دولتی برخلاف برخی دانشگاه ها تنها براساس سیاست های ابلاغی از سوی مجاری ذی ربط دانشجو جذب می کند.

برخی دانشگاه ها در سال های اخیر برخلاف نقشه جامع علمی کشور اقدام به جذب دانشجو کردند که حضور بیش از ظرفیت دانشجو در کلاس ها ناشی از همین اقدام است.
دانشگاه پیام نور بر اساس تصمیم های اتخاذ شده بر مبنای نقشه جامع علمی کشور نسبت به توسعه تحصیلات تکمیلی گام برداشته است.

سرلک شیوه برگزاری انتخابات اخیر هیات نظارت بر نشریات دانشجویی را بی مهری نسبت به دانشگاه پیام نور توصیف کرد و گفت: دانشگاه پیام نور با داشتن 700 نشریه باید 50 عضو برای شرکت در این انتخابات می داشت که این رقم به 25 عضو کاهش داده شد.

کاهش سهمیه دانشگاه پیام نور در هیات نظارت بر نشریات دانشجویی در حالی رخ داد که بعضی از دانشگاه ها که محلی از اعراب نداشتند سهمیه بیشتری برای انتخابات دریافت کردند.

با این وجود دو دانشجوی دانشگاه پیام نور کشور توانستند به عنوان عضو اصلی هیات نظارت بر نشریات دانشجویی انتخاب شوند.

رییس دانشگاه پیام نور کشور ترویج و تبیین معارف اسلامی را از برنامه های دارای اولویت این دانشگاه معرفی کرد و گفت: به دنبال برقراری ارتباط هرچه بیشتر دانشجویان با مفاهیم قرآنی هستیم.

وی از تخصیص بودجه مناسب برای انجام فعالیت های قرآنی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: برگزاری مراسم دینی اعتکاف، اعزام کاروان راهیان نور و برپایی جشنواره های قرآنی نمونه هایی از اولویت دادن به ترویج و تبیین معارف اسلامی در دانشگاه پیام نور است.

عضو شورای سیاست گذاری نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز در این آیین گفت: جذب دانشجویان علاقه مند به علوم قرآنی به عنوان فعالیت های مورد نظر این دانشگاه پیگیری می شود.

حجت الاسلام ولی الله مرادیان افزود: درصدد جذب دانشجویان فعال در عرصه قرآنی برای حضور در مسابقات و محافل قرآنی هستیم تا از این طریق زمینه رشد و گسترش فرهنگ دینی و اسلامی را فراهم کنیم.

وی از ائمه جماعات واحدهای دانشگاه پیام نور خواست تا با برگزاری کلاس های آموزش روخوانی، تفسیر و نکته های قرآنی زمینه استقبال بیشتر دانشجویان را در این زمینه فراهم کنند.

مرادیان همچنین کانون های قرآن را ظرفیتی خوب برای جذب دانشجویان علاقه مند به فعالیت های قرآنی معرفی کرد و گفت: برگزاری مسابقات قرآنی دانشجویی نیز نقش بسزایی در رشد و اعتلای فضای قرآنی در محیط های دانشگاهی دارد .

نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های پیام نور کشور از امروز در ساری آغاز به کرد و تا 23 اردیبهشت ادامه دارد.

در این دوره 500 دانشجوی دختر و پسر در 32 رشته و در بخش های قرائت ترتیل، اذان، قرائت تحقیق، مداحی، حفظ پنج ، 10 و 20 جزء قرآن کریم با هم رقابت می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 - 96

رتبه قبولی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سال 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی عمران 95 – 96 برای کسب هرگونه اطلاعات درباره رتبه قبولی کارشناسی ارشد حسابداری 95 – 96 با مشاوران مرکزسبزتدریستماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق ...