خانه / کنکور و مدارس / تاثیر ۳۵ درصدی معدل در کنکور 95

تاثیر ۳۵ درصدی معدل در کنکور 95

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش بینی می‌شود تاثیر معدل در آزمون و قبولی کنکور سال آینده (۹۵- ۹۶) ۳۵ درصد تاثیر داشته باشد.

علی زرافشان روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق معدل و نمرات دروس دوره متوسطه تامین شود، افزود: تاثیر معدل در کنکور امسال ۲۵ درصد است و پیش بینی می‌شود سال آینده ۱۰درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: اکنون پذیرش دانشجو در برخی مراکز آموزش عالی نظیر دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیر دولتی و شبانه به ۸۵ درصد نزدیک بوده ولی انتظار می‌رود که بخشی از ظرفیت دانشگاه‌های دولتی نیز به پذیرش دانش آموزان بدون کنکور اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۴۰هزار نفر در دانشگاه‌های دولتی جذب می‌شوند، افزود: انتظار می‌رود با حذف کنکور در آینده این ظرفیت افزایش یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: این موضوع در رشته‌های فنی و حرفه‌ای نیز دنبال شده به طوری که سال گذشته پذیرش دانش آموزان بدون کنکور در ۱۶ رشته صورت گرفت و در کنکور امسال به ۱۹رشته افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: اکنون ۴۷ رشته فنی و حرفه‌ای در هنرستان‌های کشور تدریس می‌شود که با ادامه این روند تاکنون نزدیک ۵۰ درصد این رشته‌ها بدون کنکور به مراکز آموزش عالی راه یافته‌اند.

طرح بسته حمایتی خدمات آموزشی

زرافشان همچنین به طرح بسته حمایتی خرید خدمت آموزشی در کشور اشاره کرد و افزود: یکی از سیاست‌های دولت مشارکت مردم در اداره دولت و به تبع آموزش و پرورش است.

وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های آموزش و پرورش در تامین نیروی انسانی در مناطق محروم و دسترسی دانش آموزان به مدارس، پارسال با مشارکت موسسان مدارس غیر دولتی خرید خدمات آموزشی انجام گرفت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۴۰ هزار دانش آموز از خدمات این طرح برخوردار شده‌اند، گفت : در این زمینه فرایند انتخاب معلم، آموزش معلمان، نظارت و ارزیابی و برنامه ریزی فعالیت‌های آموزشی در مدارس مناطق محروم و دور افتاده کشور توسط موسسان مدارس غیر دولتی اجرا شده است.

و در اجرای این طرح سرانه‌ای، به ازای هر دانش آموز معادل یک سوم هزینه تمام شده آموزش به موسسان مدارس غیر دولتی در مناطق مختلف کشور پرداخت شده.

زرافشان همچنین پیش بینی کرد:با توجه به اثر این طرح در کاهش هزینه‌های آموزش و پرورش این طرح در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ نیز در مناطق محروم کشور انجام شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش صبح روز سه شنبه بمنظور شرکت در آیین افتتاح مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان ایلام، شرکت در نشست شورای اداری آموزش و پرورش و دیدار و گفت‌و‌گو با استاندار و انعقاد تفاهم نامه همکاری به ایلام سفر کرده است.

منبع: آموزش و پرورش

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

x

حتما ببینید

کارت کنکور سراسری 96

کارت کنکور سراسری 96

تاریخ و نحوه دریافت کارت کنکور سراسری 96 برای کسب اطلاعات درباره کارت کنکور سراسری 96 با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر ...